PKMODELAR.CZ Prodej RC modelů, náhradních dílů a příslušenství

Máme již více než 15500 spokojených zákazníků
Navštivte naši Facebookovou stránku

RC model vrtulníku Solo Pro 180 3D červený

ID: #NE4227 | Značka: Nine Eagles
Dostupnost: není skladem
Expedice: -
4 265 Kč
Doporučená cena: 4 636 Kč (ušetříte: 371 Kč)

Malý 3D vrtulník s CCPM deskou cykliky a 3G flybarless stabilizačním systémem s nosným rotorem o průměru 318 mm poháněný střídavým motorem. RTF set se 2,4 GHz počítačovou RC soupravou (Mód 1 a 2), Li-po aku a nabíječem.
Deska cykliky CCPM ovládaná elektronicky mixovanými servy, flybarless "bezpádlová" rotorová hlava s 3G tříosým gyroskopickým systémem namísto obvyklého mechanického stabilizátoru Bell-Hiller a gyra stabilizujícího vrtulník okolo svislé osy - to jsou vymoženosti, na jaké jste už celkem zvyklí u "velkých" modelů vrtulníků. Teď ale tyto nejmodernější výkřiky techniky dorazily i do kategorie pokojových vrtulníků! S miniaturním SOLO PRO 180D s nosným rotorem o průměru 318 mm dostáváte plnohodnotný 3D vrtulník s 3G flybarless systémem a CCPM deskou cykliky, s nímž můžete létat na zádech a vůbec "okopávat" vzduch pod širou oblohou za klidu nebo v každé větší místnosti nebo hale!

Podívejme se blíže na tenhle nejnovější skvost z konstrukčních kanceláří NINE EAGLES. Základ konstrukce trupu lehký prostorový plastový výlisek s připojeným lyžinovým podvozkem a ocasním nosníkem z uhlíkové trubky. V rámu je uložen střídavý elektromotor s rotačním pláštěm pohánějící nosný rotor a prostřednictvím torzního náhonu také vyrovnávací rotor. Elektroniku vrtulníku tvoří 2,4GHz přijímač s integrovanou 3G flybarless řídící jednotkou, elektronický regulátor otáček s roztomilým žebrovaným hliníkovým chladičem a čtyři serva. Tři ovládají CCPM mixovanou desku cykliky a čtvrté, zavěšené na ocasním nosníku ovládá pomocí drátového táhla vyrovnávací rotor. Robustní 3 mm hlavní hřídel je uložena v kuličkových ložiscích. Deska cykliky je převážně plastová s kuličkovým ložiskem o velkém vnějším průměru sloužícím jako vnitřní část posouvaná po hlavní hřídeli. Díky 3G flybarless systému a elektronickému CCPM je rotorová hlava velmi jednoduchá - až se může zdát, že něco chybí. Ale nechybí nic! Unašeče listů nosného rotoru jsou nádhernou miniaturou unašečů "velkých" vrtulníků - se všemi těmi kuličkovými ložisky a tlumícími vložkami! Stejně nádhernou miniaturou toho, co jsme zvyklí vídat na vrtulnících velikosti 450 nebo větších je vyrovnávací rotor s torzním náhonem převodovými koly se šikmým ozubením, smykátkem...no prostě vším! Snadno snímatelná sportovní kabina je tvořena velmi lehkým výliskem z odolného plastu. Pro napájení vrtulníku slouží jednočlánkový Li-po akumulátor 3,7 V 680 mAh uložený na spodní straně trupu mezi lyžinami.

3D vrtulník si každý automaticky spojí s pokročilou počítačovou RC soupravou s programovatelnými křivkami plynu a kolektivu, CCPM mixem, s letovými režimy, dálkově řízeným ziskem gyra, exponenciálami, dvojími výchylkami... A přesně to také nabízí šestikanálový vysílač J6 PRO 2,4GHz DSSS dodávaný v sadě s vrtulníkem. Kromě základních funkcí, jako je nastavitelná velikost výchylek, obracení smyslu výchylek, dvojí výchylky, subtrimy, exponenciální průběh výchylek tu najdete pětibodové křivky plynu a kolektivu pro dva letové režimy Normal a 3D, možnost přepínání zisku gyra, možnost nastavování dvou desek cykliky (90°a 120° CCPM) a CCPM mix. Jak už je u NINE EAGLES tradicí, vysílače mají velmi snadno přepínatelný mód křížových ovladačů 1 a 2 (pákou uloženou pod krytkou na zadní straně vysílače. (Pokud by vás omrzely vrtulníky, vysílač má program i pro letadla se základními mixy pro samokřídla, motýlkové ocasní plochy a flaperony.)

Vše potřebné je již předprogramováno, takže stačí vrtulník vybalit, pomocí dodávaného nabíječe (s nastavitelným proudem a síťovým zdrojem) nabít pohonný akumulátor, podle podrobného návodu s názornými obrázky zkontrolovat všechny funkce vrtulníku - a můžete vzlétnout!

SOLO PRO 180D je plnohodnotný 3D vrtulník s ovládaným kolektivem - a jako takový předpokládá odpovídající pilotní zkušenosti. Už to není "dvourotorák", u kterého jen přidáte plyn, vrtulník vzlétne a klidně visí bez zásahů do řízení. SOLO PRO 180D je určen pro středně pokročilé až pokročilé piloty, kteří již mají zkušenosti s létáním s vrtulníky s ovládaným kolektivem ("šestikanálovými"). Není to stroj, který by ten nejvhodnější, pokud chcete začít s létáním s plnohodnotnými vrtulníky - i u vrtulníků platí, že větší model je stabilnější a snáze zvládnutelný. Nicméně, s dostatečnou dávkou vytrvalosti, pokory a hlavně předchozím velmi pilným tréninkem na počítačovém RC simulátoru se dá začínat i se SOLO PRO 180D - pro tento případ jsme do návodu přidali "začátečnické" křivky plynu a kolektivu, které vám poslouží při úvodním nácviku visení a základního ovládání modelu.

RC set vrtulníku obsahuje:

  • 100% sestavený a k letu připravený model SOLO PRO 180D
  • předprogramovaný šestikanálový počítačový vysílač J6 PRO 2.4GHz
  • pohonný akumulátor Li-po 3,7 V 680 mAh
  • nabíječ s nastavitelným nabíjecím proudem (0,3, 0,4, 0,5, 0,6 a 0,7 A) se síťovým zdrojem
  • křížový šroubovák
  • návod k obsluze modelu a RC soupravy
průměr nosného rotoru (mm)318
Celková délka (mm)360
Hmotnost (g)105
Ovládané funkceKp, Kl, Vr, Ko, M, G
NáročnostSV0/PV2-3
Kategorie